SVETOVÝ DEŇ KARATE

25.októbra 1936 sa uskutočnilo v Showa Kaikan Hall, v meste Naha na Okinawe stretnutie Okinawských majstrov Karate. Cieľom stretnutia bolo zasedanie ktoré viedlo k hľadaniu spôsobu, ako rozvíjať Karate. A v roku 2005 bol deň 25. október oficiálne ustanovený ako “Svetový Deň Karate”.
Aj klub Kobudo Kai Slovakia sa pridal k projektu 100 Kata pri príležitosti World Karate Day! Ďakujeme všetkým účastníkom za nasadenie.

Postoje

V tradičných bojových umeniach karate a kobudo rozlišujeme mnoho postojov. Každý z postojov sa používa na niečo iné (z pohľadu sily, stability, mobility), preto je potrebné oboznámiť sa s nimi a cvičiť ich správne.

TOGKF Gasshuku Brussel

Na seminári viac ako 100 účastníkov. Senseiovi Bakkiesovi asistovali Sensei Patrick Curinckx (7. Dan, šéf inštruktor TOGKF Belgie) a Sensei Raoul Vogel (7. Dan, šéf inštruktor TOGKF Austria), účastníci boli z Anglicka, Belgicka, Francúzska, Holandska, Južnej Afriky, Kazachstanu, Rakúska, Slovenska, Španielska a Talianska.

Jarný seminár Kobudo 2023

Seminár sa konal 14. a 15. apríla 2023 a bol pod vedením Senseia Jana Kopeckého (6. Dan Shorin Ryu Karate, 5. Dan Okinawa Kobudo, šéf inštruktor WOF pre Českú republiku), asistoval mu Sensei Igor Vakoš (5. Dan Goju Ryu, 4. Dan Okinawa Kobudo, šéf inštruktor WOF Kobudo pre Slovensko).

Twin City Gasshuku 2022

Po viac ako trojročnej odmlke spôsobenej pandémiou Covid-19 sa uskutočnilo 9. Twin City Gasshuku
IOGKF pod vedením TOP inštruktorov IOGKF.

IOGKF SA Black Belt Gasshuku 2021

Last weekend members of IOGKF Slovakia participated on South Africa Goju Ryu Karate Do Association Black Belt Gasshuku under excelent leadership of Sensei Bakkies Laubscher (9. Dan).

17. International Summer Budo Camp

Tento rok bol veľmi zvláštny v mnohých ohľadoch. Nielen z pohľadu ekonomického, zdravotného, zdravotníckeho, ale aj z pohľadu športu, športovania a bojových umení. Zákaz cestovania a stretávania sa mal obrovský dopad aj na náš klub a celosvetové organizácie, ktorých sme členmi.

Návrat hore