blog

SVETOVÝ DEŇ KARATE

SVETOVÝ DEŇ KARATE

25.októbra 1936 sa uskutočnilo v Showa Kaikan Hall, v meste Naha na Okinawe stretnutie Okinawských majstrov Karate. Cieľom stretnutia bolo zasedanie ktoré viedlo k hľadaniu spôsobu, ako rozvíjať Karate. A v roku 2005 bol deň 25. október oficiálne ustanovený ako “Svetový Deň Karate”. Aj klub Kobudo Kai Slovakia sa pridal k projektu 100 Kata pri príležitosti World Karate Day! Ďakujeme všetkým účastníkom za nasadenie.
Postoje

Postoje

V tradičných bojových umeniach karate a kobudo rozlišujeme mnoho postojov. Každý z postojov sa používa na niečo iné (z pohľadu sily, stability, mobility), preto je potrebné oboznámiť sa s nimi a cvičiť ich správne.
TOGKF Gasshuku Brussel

TOGKF Gasshuku Brussel

Na seminári viac ako 100 účastníkov. Senseiovi Bakkiesovi asistovali Sensei Patrick Curinckx (7. Dan, šéf inštruktor TOGKF Belgie) a Sensei Raoul Vogel (7. Dan, šéf inštruktor TOGKF Austria), účastníci boli z Anglicka, Belgicka, Francúzska, Holandska, Južnej Afriky, Kazachstanu, Rakúska, Slovenska, Španielska a Talianska.
Jarný seminár Kobudo 2023

Jarný seminár Kobudo 2023

Seminár sa konal 14. a 15. apríla 2023 a bol pod vedením Senseia Jana Kopeckého (6. Dan Shorin Ryu Karate, 5. Dan Okinawa Kobudo, šéf inštruktor WOF pre Českú republiku), asistoval mu Sensei Igor Vakoš (5. Dan Goju Ryu, 4. Dan Okinawa Kobudo, šéf inštruktor WOF Kobudo pre Slovensko).
17. International Summer Budo Camp

17. International Summer Budo Camp

Tento rok bol veľmi zvláštny v mnohých ohľadoch. Nielen z pohľadu ekonomického, zdravotného, zdravotníckeho, ale aj z pohľadu športu, športovania a bojových umení. Zákaz cestovania a stretávania sa mal obrovský dopad aj na náš klub a celosvetové organizácie, ktorých sme členmi.
Budo camp 2020

Budo camp 2020

Po dlhej pauze ste sa tento víkend opäť mohli zúčastniť tradičného letného semináru. Kvôli sťaženej situácií sa však tento rok výnimočne nekonal v Modre, ale v našom domácom dojo v Bratislave.
7. spring gasshuku

7. spring gasshuku

Kobudo Kai malo tú česť už 7-krát organizovať Jarné Gasshuku. Tento rok ho viedol sensei Ernie Molyneux, 8.Dan IOGKF, šéf-inštruktor EGKA, vice-šéfinštruktor IOGKF, a člen výkonného výboru IOGKF. Aby všetko prebiehalo ako má, Sensei Raoul Vogel, 7.Dan IOGKF a šefinštruktor pre Rakúsko, po celý víkend asistoval.
14. Winter Gasshuku 2018

14. Winter Gasshuku 2018

Na prelome Novembra a Decembra sa opäť konalo každoročné Winter Gasshuku. Tento rok sme absolvovali už 14. ročník, čo znamená, že nás najbližšie čaká výročný 15. ročník. Seminár prebiehal pod vedením Senseia Raoula Vogela (7. Dan IOGKF, Šéfinštruktor IOGKF Rakúsko). Asistovali mu Sensei Michal Macák (4. Dan IOGKF), Sensei Igor Vakoš (4. Dan IOGKF), Sensei Ilona Szöcs (4. Dan IOGKF)
Laugaricio Gasshuku 2018

Laugaricio Gasshuku 2018

Posledný vikend v septembri sa konal seminár karate v Trenčianských Stankoviciach. Hlavným inštruktorom bol Sensei Tetsuji NAKAMURA (7. dan, svetový šéf inštruktor IOGKF, šéf inštruktor pre Kanadu), s ktorým prišiel aj sensei Viktor MANGIALARDO (6. dan, druhý najvyšší stupeň v Kanade).
Medzinárodný Ryusyokai seminár

Medzinárodný Ryusyokai seminár

Zúčastili sme sa semináru, ktorý viedol Sensei Shigetoshi SENAHA (Hanshi, 9.dan), ktorému pomáhali Sensei Steve LYONS (Kyoshi, 7.dan) a Sensei Nancy LYONS (Renshi, 5.dan). Sensei Senaha je zakladateľ a prezident organizácie Ryusyokai Goju Ryu. Je priamym žiakom majstra Meitoku Yagi.
Návrat hore