Okinawa Kobudo – Varšava 2018

Posledný novembrový víkend sa ôsmi zástupcovia Kobudo Kai zúčastnili seminára Okinawa Kobudo v hlavnom meste Poľska, Varšave. Seminár prebiehal pod vedením senseia Kenyu Chinena (9. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. Dan Okinawa Kobudo). Na tréningoch sa sensei Chinen zameral na základy. Vysvetľoval detaily práce s jednotlivými zbraňami, ako aj prácu bokov či kime v jednotlivých technikách. Predviedol tiež rozdiely, ktoré by mali byť viditeľne medzi farebnými a čiernymi pásmi v základnej technike.

Farebné pásy si mali možnosť pod jeho vedením vyskúšať bonunchaku tonkuwa. S každou zbraňou sa cvičilo hojo undo a kata. Čierne pásy doplnili túto zostavu ešte aj o jo. Sensei nám znova predviedol, že roky a roky tréningu sú vidieť na jednoduchých veciach a nie je potrebné sa hnať na vysoké stupne či kata keď sa chceme zlepšovať .

Z Varšavy sme si odniesli veľa nových vedomostí, zážitkov a samozrejme utužené vzťahy s našimi zahraničnými priateľmi. Seminár navštívili okrem domácich Poliakov aj Česi, Nemci, Maďari a Francúzi.

Termín: 24.11.2018 – 25.11.2018 
Miesto: Varšava, Poľsko

Návrat hore