15. Budocamp, Modra, 2019

Ako lepšie odštartovať leto než v Modre.

Tento rok sa konal na začiatku prázdnin už 15. ročník Medzinárodného Letného Budocampu, už tradične v Modre. V teplom počasí sa stretlo cez päťdesiat odhodlaných karatisov z celého Slovenska, ale aj Čiech a Rakúska. Seminár viedol sensei Raoul Vogel  (7. Dan IOGKF, Šéfinštruktor IOGKF Rakúsko). Asistovali mu Sensei Michal Macák (4. Dan IOGKF),  Sensei Igor Vakoš (4. Dan IOGKF, 4.Dan Okinawa Kobudo) a  Sensei Ilona Szöcs (4. Dan IOGKF).

Na spoločných tréningoch sme si znova upevňovali základnú techniku, ale tiež sme sa pozreli na zúbok základom zápasov, ktoré sme si vyskúšali aj vo dvojiciach, ale tiež hodom a pákam. Základom Goju ryu je kata Sanchin a preto aj tento raz sme s ňou absolvovali tri súboje (hlava, telo, duch).

Na rozdelených tréningoch si účastníci mohli vyskúšať prácu s tonkwou v podaní Gendai Kobuda, ale tiež sa mohli zúčastniť aj tréningu tradičného okinawského kobuda. Na seminári ste tiež mohli zažiť tréning s Tanto, vyskúšať si oyo bunkai na rôzne kata, zdokonaliť sa v kopaní na geri tréningu, zopakovať si san dan gi a naučiť sa zopár nových pák. Nakoľko program bol naozaj nabitý, niekto sa z toho mohol zvaliť aj na zem. Aj sa zvalil. Všetci. Hnedé pásy a vyššie absolvovali tréning padania takže mali dosť času sa trochu pováľať na žinenkách. Znie to ľahšie než to naozaj je.

Po tvrdej práci si každý zaslúži odmenu a preto v sobotu večer sa väčšina stretla na pive a kofole. V sobotu večer bola tiež možnosť degustácie vína. Samozrejme sme nezabudli aj na mladších účastníkov, ktorým odmenou bola vynikajúca Modranská zmrzlina.

V nedeľu poobede tiež prebiehali skúšky žiackych a majstrovských stupňov. V klube máme niekoľko nových stupňov kyu ale tiež nových držiteľov čiernych pásov.  Chiara Tereková (1.Dan IOGKF), Maria Starovska (1.Dan IOGKF), Tomáš Mateáš (1.Dan IOGKF), Branislav Dobrotka (1.Dan IOGKF).

Všetkým gratulujeme a držíme palce pri ďalšom tréningu.

Termín: 5.7.2019 – 8.7.2019
Miesto: Modra

Návrat hore